Известие

Collapse
No announcement yet.

Реглаж двата моста 147

Collapse
X
 
  • Filter
  • време
  • Show
Clear All
new posts

  • Реглаж двата моста 147

    Здравейте колеги. Карам една 147ца jtd. Със спортно окачване е и така я взех.не знам какво е, но е доста твърдо и е снижена доста от завотдското. Има-няма два пръста отпред и отзад, м/у калника и гумата. Сложих и фланци. Отзад 25мм, отпред тези дни трябва да сложа 20. Искам да и направя реглажи на двата моста и някой който знае кво прави да я настрои. Понеже задните гуми стоят като с отрицателен камбар, а предните с много голям. Този проблем си го имаше още като я взех, миналата година. Заднизата завиваше. Смених двата тампона отзад с полеуританови и уж се пооправи положението. Минах реглаж заден мост. Но гумите отзад продължаваха да се изяждат външно с доста смели темпове, и да стоят като натоварена татра. А уж пича каза, че ги вкарал в стойности. Също искам да попитам, ако някой знае подобни симптоми за нещо заминало по окачването, да сподели, да знам какво да гледам.

    А другия ми въпрос е че искам да и направя читава настройка, че сега като седне някой отзад и започва да опира по неравности. А и не е добре работата с този извратен сетъп. И предполагам има нужда от малко камбар отзад, и предницата да се поизправи.
    Та някой колега ако може да помогне със стойности или да кажете къде в стара загора мога да мина реглаж на двата моста и да я настроят правилно.
    Джантите са си стандартни на алфа 17" суперспорт. J7, offset +40.5

  • #2
    Задния мост се прави съобразно предния, желателно на един стенд.Първо се прави предния мост по него задния.Така знам от майсторите.
    По-достойно е да си останеш с убежденията,отколкото
    конюнктурно на стари години да "прогледнеш".
    Alfa Romeo 156 1.8ts 1997 - ex.
    Alfa Romeo 156 1.8ts 2001

    Comment


    • #3
      Само на джанти ли я караш колега,отзад с фланци опира с 10 15мм може и да не опре зависи с какви гуми си.
      Напречни щанги под шенкела тампони и разбира се правилна геометрия,това,че някой я направил в норми нищо не значи като знам кви стендаджии има при нас.
      156 2.4 jtd 2001 Sportwagon Sony,Hertz,Boss & JBL sound
      KONI sport adjustable suspension kit,Big BREMBO brake kit
      Cinquecento 1.1i 1998 Sporting
      Subaru İmpreza 2000 turbo 1999 Sportwagon

      Comment


      • #4
        Гумите са 45/215. Друго всичко си е оригинално, освен двата тампона отзад които смених с полиуританови. На задната надлъжна щанга, този от към гумата.
        Отзад е малко над два пръста разстоянието от гумата до калника (грешката е моя). Иначе като съм сам не опира. С още един е поносимо. Рядко и слабо. Като седне някой отзад и е ташак. Почва по завои и сравнително малки неравности. Особенно с двама. На третия отзад директно си застъргва в права линия

        Comment

        Working...
        X